Białko po treningu – jakie białko na początek

Białko po treningu – jakie białko na początek?

Białko stanowi istotny element w diecie każdego sportowca. Białko po treningu regeneruje mięśnie oraz wpływa na przyrost masy mięśniowej. Jakie białko na początek będzie w sam raz?

 

białko po treningu

Co jeść przed treningiem na mase? A może po treningu?

Na temat tego czy lepiej suplementować się przed czy po treningu powstało wiele artykułów. Sportowcy zastanawiają się co jest lepsze białko czy kreatyna?

Białko należy przyjmować po treningu, gdyż naprawia uszkodzone tkanki w czasie treningu a także buduje nowe tkanki mięśniowe. W czasie intensywnego treningu następuje wzrost katabolizmu. Aby pokryć straty rozkładu białek ustrojowych po wysiłku fizycznym należy spożyć białko. Powinno nastąpić to w ciągu pół godziny po ćwiczeniach, nie później niż dwie godziny od zakończenia treningu. Czas ten jest ściśle określony ponieważ tylko w tym czasie organizm najskuteczniej może przyswoić utracone substancje odżywcze.

Jakie białko na początek?białko na mase

Zastanawiając się co będzie lepsze białko czy kreatyna zdecydowanie lepiej wybrać białko. Jakie białko na początek będzie najlepsze?

Jakie białko na początek wybrać zależy od każdego organizmu indywidualnie. Może to być białko włączone w tradycyjną dietę lub w postaci odżywek i suplementów diety. Ile białka dziennie na mase? Informację o tym ile białka dziennie na mase zawiera każda odżywka i suplement diety na opakowaniu. W przypadku stosowania białka po treningu w postaci specjalnie przyrządzonych potraw jest nieco inaczej. Wtedy trzeba samemu obliczyć ilość przyjmowanego białka.

Białko po treningu opinie.

Marcel z Chorzowa:

Nie oszukujmy się mało kto z nas ma czas na to, aby robić specjalnie posiłki, które dostarczą w ciągu dnia odpowiednią ilość białka. Ja pracuję, dużo ćwiczę i nie mam na to czasu. Kupiłem sobie tabletki i w takiej postaci stosuje białko po treningu. Z tabletkami była ulotka z informacją ile białka dziennie na mase trzeba jeść i do tego się stosuje. Białko po treningu mi bardzo pomaga szybciej zregenerować siły no i widzę już zarys masy mięśniowej.

Bartek z Jeleniej Góry:

Pytałem swojego trenera co jest lepsze białko czy kreatyna. Powiedział że jak mam wybierać białko czy kreatyna to zdecydowanie lepiej wybrać białko. Pytałem też co jeść przed treningiem na mase. Podobno lepiej jest brać coś po treningu. Mój trener powiedział mi jakie biało na początek i takie kupiłem. Biorę już drugi tydzień i mam lepszą wytrzymałość. Polecam.

białko

 

 

 

3 thoughts on “Białko po treningu – jakie białko na początek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *