Dzienne zapotrzebowanie na witaminę c

Dzienne zapotrzebowanie na witaminę c. Niedobór witaminy C objawy.

Witamina C to związek, który wspomaga wiele funkcji w organizmie człowieka. Ważne jest dbanie o dzienne zapotrzebowanie na witaminę C, aby nie doprowadzić do jej niedoborów. 

dzienne zapotrzebowanie na witaminę c

O witaminie C często przypominamy sobie w sezonie jesienno – zimowym, kiedy dopada nas przeziębienie. Całkiem zapominamy jak ważną funkcję pełni ona w organizmie. Suplementację witaminy C dobrze jest włączyć do naszego menu na stałe, aby cieszyć się pełnią zdrowia przez cały rok. Witaminę tę znajdziemy w produktach spożywczych takich jak owoce i warzywa, jednak aby dostarczać jej odpowiednią dawkę warto wybrać witaminę C w tabletkach. Suplementacja witaminy C wspomaga odporność organizmu, koi nerwy, sprawia że szybciej goją się rany i złamania.

Niedobór witaminy C objawy:

Choć witamina C jest powszechnym składnikiem, który występuje w codziennym pożywieniu mimo wszystko może jej zabraknąć.duża dawka witaminy C Niedobór witaminy C pojawia się, gdy spożywamy znikomą ilość warzyw i owoców. Jak objawia się niedobór witaminy C objawy:

  • osłabienie organimzu, większa poddatność na przeziębienia i grypę
  • utrata wagi
  • krwawienia z dziąseł, wolniejsze gojenie się ran
  • pobudzenie i nerwowość
  • przemęczenie
  • złamania kości.

Witamina C na przeziębienie jest sposobem, który od lat jest znany w naszej kulturze. Z witaminą C szybciej wyzdrowiejesz i złagodzisz objawy choroby takie jak katar.

Jeśli niedobór witaminy C powoduje w Twoim organizmie takie objawy to znak, że potrzebujesz duże dawki witaminy C. Dawkowanie witaminy C powinnieneś zacząć szybko, aby zachować zdrowie. Duże dawki witaminy C zawiera Acerola Forte, o której więcej możesz przeczytać TUTAJWitamina C to niezbędny składnik odżywczy w codziennej diecie. Witamina C na przeziębienie powinna znajdować się w każdej domowej apteczce. Suplementacja witaminy C jest dobra dla całej rodziny.

Przedawkowanie witaminy C, czy jest możliwe?

Rzadko zdarza się przedawkowanie witaminy C. Nadmiar tej witaminy wydalany jest wraz z moczem. Duże dawki witaminy C nie mają takich skutków ubocznych jak przedawkowanie witamin, które rozpuszczalne są w tłuszczach. Dawkowanie witaminy C powinno być wedle informacji znajdujących się na opakowaniu. Każdy suplement zazwyczaj zawiera dawkę, która zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na witaminę C.

 

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *