Dzienne zapotrzebowanie na witaminę c

Dzienne zapotrzebowanie na witaminę c. Niedobór witaminy C objawy.

Witamina C to związek, który wspomaga wiele funkcji w organizmie człowieka. Ważne jest dbanie o dzienne zapotrzebowanie na witaminę C, aby nie doprowadzić do jej niedoborów. 

dzienne zapotrzebowanie na witaminę c

O witaminie C często przypominamy sobie w sezonie jesienno – zimowym, kiedy dopada nas przeziębienie. Całkiem zapominamy jak ważną funkcję pełni ona w organizmie. Suplementację witaminy C dobrze jest włączyć do naszego menu na stałe, aby cieszyć się pełnią zdrowia przez cały rok. Witaminę tę znajdziemy w produktach spożywczych takich jak owoce i warzywa, jednak aby dostarczać jej odpowiednią dawkę warto wybrać witaminę C w tabletkach. Suplementacja witaminy C wspomaga odporność organizmu, koi nerwy, sprawia że szybciej goją się rany i złamania.

Niedobór witaminy C objawy:

Choć witamina C jest powszechnym składnikiem, który występuje w codziennym pożywieniu mimo wszystko może jej zabraknąć.duża dawka witaminy C Niedobór witaminy C pojawia się, gdy spożywamy znikomą ilość warzyw i owoców. Jak objawia się niedobór witaminy C objawy:

  • osłabienie organimzu, większa poddatność na przeziębienia i grypę
  • utrata wagi
  • krwawienia z dziąseł, wolniejsze gojenie się ran
  • pobudzenie i nerwowość
  • przemęczenie
  • złamania kości.

Witamina C na przeziębienie jest sposobem, który od lat jest znany w naszej kulturze. Z witaminą C szybciej wyzdrowiejesz i złagodzisz objawy choroby takie jak katar.

Jeśli niedobór witaminy C powoduje w Twoim organizmie takie objawy to znak, że potrzebujesz duże dawki witaminy C. Dawkowanie witaminy C powinnieneś zacząć szybko, aby zachować zdrowie. Duże dawki witaminy C zawiera Acerola Forte, o której więcej możesz przeczytać TUTAJWitamina C to niezbędny składnik odżywczy w codziennej diecie. Witamina C na przeziębienie powinna znajdować się w każdej domowej apteczce. Suplementacja witaminy C jest dobra dla całej rodziny.

Przedawkowanie witaminy C, czy jest możliwe?

Rzadko zdarza się przedawkowanie witaminy C. Nadmiar tej witaminy wydalany jest wraz z moczem. Duże dawki witaminy C nie mają takich skutków ubocznych jak przedawkowanie witamin, które rozpuszczalne są w tłuszczach. Dawkowanie witaminy C powinno być wedle informacji znajdujących się na opakowaniu. Każdy suplement zazwyczaj zawiera dawkę, która zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na witaminę C.

 

5 thoughts on “Dzienne zapotrzebowanie na witaminę c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *