Jakiej witaminy brakuje gdy pękają skórki przy paznokciach

Jakiej witaminy brakuje gdy pękają skórki przy paznokciach?

jakiej witaminy brakuje gdy pękają skórki przy paznokciach

Czy wiesz jakiej witaminy brakuje gdy pękają skórki przy paznokciach? Rozdwajające się paznokcie to problem co trzeciej z kobiet. Pękanie paznokci i skórek ma swoje przyczyny. Zobacz jak zadbać o paznokcie.

Dlaczego rozdwajają się paznokcie i pękają skórki?

Rozwarstwianie paznokci związane jest z brakiem odpowiednich witamin w organizmie. Jakiej witaminy brakuje gdy pękają skórki przy paznokciach? Okazuje się, że za kondycję paznokci odpowiada witamina A+E, biotyna, cynk, selen oraz niacyna. Zestaw tych witamin dostępny jest zazwyczaj w preparatach poprawiających stan włosów i paznokci. Jednym z nich bardzo popularnym jest Froxen, który pomaga na rozdwojone paznokcie, na pękanie paznokci oraz na pękające skórki. 

Dlaczego rozdwajają się paznokcie?

  • brak witamin w organizmie
  • nie odpowiednia dieta
  • częste robienie paznokci żelowych / hybrydowych
  • nie odpowiednia pielęgnacja
  • zła technika piłowania
  • malowanie lakierem o intensywnych kolorach.

Lista dlaczego rozdwajają się paznokcie może być długa i nie sposób wymienić wszystkich czynników. Wymienione zostały najważniejsze z nich.

jakiej witaminy brakuje gdy pękają skórki przy paznokciach

Jak zadbać o paznokcie?

Paznokcie są wymagające i jeśli nic nie będziesz robić ich stan sam się nie poprawi. Pękanie paznokci i skórek związane jest także z ubogą dietą w substancje odżywcze. W Twojej diecie nie powinno zabraknąć świeżych owoców i warzyw. To one są źródłem witamin. Dodatkowo pomyśl o suplementacji tabletkami, które poprawiają stan paznokci, aby uzupełnić organizm o brakujące witaminy. Rozdwajające się paznokcie to problem natury estetycznej, paznokcie w takim stanie nie wyglądają ładnie.

Pytanie do eksperta.

Zapytaliśmy znanej kosmetyczki i stylistki „jakiej witaminy brakuje gdy pękają skórki przy paznokciach”? Jak zadbać o paznokcie, kiedy ich stan tego wymaga? Co pomaga na rozdwojone paznokcie?

W swojej pracy często spotykam się z zapytaniem jakiej witaminy brakuje gdy pękają skórki przy paznokciach. Wiele osób codziennie pyta mnie dlaczego rozdwajają się paznokcie. Okazuje się, że przyczyn może być wiele. Począwszy od złej pielęgnacji, braku higieny o paznokcie po nieodpowiednią podaż witamin. Rozwarstwianie paznokci może być związane także ze stresem. Idealny sposób jak zadbać o paznokcie w takiej sytuacji to przede wszystkim pomyśleć o stosowaniu pigułek wzmacniających ich stan. 

>>> Jakiej witaminy brakuje gdy pękają skórki przy paznokciach? <<<

Jakiej witaminy brakuje gdy pękają skórki przy paznokciach

PODSUMOWANIE.

Rozdwajające się paznokcie mają swoją przyczynę w stosowaniu środków chemicznych (lakiery, zmywacze) oraz związane są z brakiem witamin. Aby je chronić domowe prace należy wykonywać w rękawiczkach ochronnych. Rozwarstwianie paznokci, rozdwojone paznokcie i pękające skórki są problemem przejściowym. Rozdwajające się paznokcie przestaną być problemem, kiedy zaczniesz o nie dbać i wzmacniać witaminami.

 

 

Wkrótce część druga artykułu dlaczego rozdwajają się paznokcie.

2 thoughts on “Jakiej witaminy brakuje gdy pękają skórki przy paznokciach

  1. ja byłam u lekarza i pytałam jakiej witaminy brakuje gdy pękają skórki przy paznokciach. lekarz dokładnie odpowiedział mi na pytanie, poświęcił dużo czasu jak nigdy. byłam bardzo pozytywnie tym zaskoczona, wyszłam z dużą wiedzą. stosuję ten sposób z witaminami i mi pomaga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *