Jakie środki antykoncepcyjne można kupić bez recepty?

antykoncepcja bez recepty w aptece

Jakie środki antykoncepcyjne można kupić bez recepty?

Antykoncepcja bez recepty w aptece jest możliwa! Oznacza to, że kiedy mamy ochotę na seks a chcemy się ustrzec przed nieplanowaną ciąża jest na to sposób. Choć mniej skuteczny niż popularne tabletki antykoncepcyjne to jednak nadal bardzo popularny. Z tego artykułu dowiesz się jakie środki antykoncepcyjne można kupić bez recepty w aptece, w markecie czy przez internet.

Jakie środki antykoncepcyjne można kupić bez recepty

Prezerwatywa to środek antykoncepcyjny bez recepty, który kupisz w aptece.

Dostępne w różnym rozmiarze, kolorze a nawet i smaku dostępne w aptece prezerwatywy są środkiem antykoncepcyjnym dostępnym bez recepty. Oznacza to, że bez przepisu lekarza też można uchronić się przed nieplanowaną ciążą a także zminimalizować ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową. Taka antykoncepcja bez recepty w aptece kosztuje około 8-10 złotych w zależności od miasta. 

Jakie środki antykoncepcyjne można kupić bez recepty

W praktyce okazuje się, że to nie jedyna metoda tego jakie środki antykoncepcyjne można kupić bez recepty. Tak naprawdę jest ich dużo więcej. Poniżej znajdziesz kolejną metodę zabezpieczenia się przed nie planowaną ciążą.

Środki plemnikobójcze są bez recepty.Środki plemnikobójcze są bez recepty

W aptece bez recepty można kupić środki plemnikobójcze. Ich minusem jest niska skuteczność co przy zakupie należy mieć na uwadze. Skuteczność oscyluje na poziomie 60-70%. Są różne rodzaje środków plemnikobójczych, należą do nich:

  • globulki
  • pianki
  • żele.

Kapturek naszyjkowy.

Kapturek naszyjkowy to także dostępna antykoncepcja bez recepty w aptece ale po ten sposób zabezpieczenia się najrzadziej sięgają kobiety. Dodatkowo jego cena jest bardzo wysoka bowiem jedna sztuka może kosztować nawet 280 złotych.

Prezerwatywy kobiece.

Są w podobnej cenie co męskie, ale nie wszystkie kobiety jeszcze o nich wiedzą. Prezerwatywy kobiece są bardziej popularne w krajach zagranicznych niż w Polsce. Wymagają umiejętności ich zakładania w celu zabezpieczenia przed ciążą.

 

PODSUMOWANIE.

W obecnych czasach istnieje coraz więcej środków antykoncepcyjnych, które można kupić z powodzeniem bez recepty. Choć ich skuteczność jest mniejsza niż te które są na receptę to jednak są produktami po które chętnie sięgają osoby chcące się zabezpieczyć przed ciążą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *